• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Ямашурминский детский сад «Йолдыз» Высокогорского муниципального района Республики Татарстан» "Татарстан Республикасы Биектау муниципаль районының "Ямаширмә "Йолдыз" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 422735, Республика Татарстан, Высокогорский район, с. Ямашурма, ул. Советская д.2 а
Телефон: +7(843)-653-29-67
E-Mail: yoldyz.yamash@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Ямашурминский детский сад "Йолдыз"
Руководитель: Гимадиева Лейля Мансуровна
Год основания учреждения: 1969
У нас учатся: 84 воспитанника из них: воспитанники инвалиды - 0, воспитанники являющиеся иностранными гражданами - 0
У нас учат: 8 педагогов, язык обучения - татарский

Безнен яналыклар

“Чәпәләй һәм Тәпәләй” дә кунакта

Опубликовано: 11.10.2016

Балалар бик кызыксынып, күтәренке кәеф белән карадылар, төрле персонажлар: песи, тычкан, эт, тылсымчы агач белән таныштылар. Безне, балалар бакчасына йөрүче кечкенә сабыйларыбызны яңадан-яңа маҗаралар, театрлар белән таныштырып, күрсәтеп торучы мәдәният хезмәткәрләре һәм мәдәният йорты директоры Шагимарданов Фәргать абыйга зур рәзмәтебезне белдерәбез. Киләчәктә аларга иҗади уңышлар, сәламәтлек, яңа үрләргә ирешүләрен телибез. Тик сабый чакта күңел түренә салып куелган персонажлар, аларның гадәтләре, уңай сыйфатлары балага киләчәктә зур ярдәм итергә, матурлыкны аңлый белүче , мәрхамәтле бала булып үсергә булышыр дип уйлыйбыз.Г.Тукайда бит – “Театр — яктылыкка, нурга илтә, Кире юлга җибәрми, уңга илтә...” диеп язып калдырган. Димәк,сәнгать белән кызыксынган баланың да күңеле изгелектә булыр дип ышанабыз.