С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Высокогорская средняя общеобразовательная школа №1 Высокогорского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422700, РТ, Высокогорский район, п. ж/д ст. Высокая Гора, ул. Гагарина, д. 9 (первое здание); ул. Советская д. 17 (второе здание)
Телефон: +7(843)-652-39-79 / +7(843)-652-38-61
E-Mail: S1.Vsg@tatar.ru / b.gora-vch-1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ВСОШ №1"
Руководитель: Гильманова Елена Сергеевна
Год основания учреждения: 1935
У нас учатся: 866 учеников, из них иностранных граждан 2

Новости ВСОШ № 1

"День  солидарности в борьбе с терроризмом."

Опубликовано: 04.09.2023

Безнең мәктәптә террорчылыкка каршы көрәштә теләктәшлек көненә багышланган сыйныф сәгатьләре һәм әңгәмәләр узды. Ел саен 3 сентябрьдә Россиядә терроризмга каршы көрәштә теләктәшлек көне билгеләп үтелә. Бу дата 2004 елның 1-3 сентябрендә Беслан шәһәрендә булган фаҗигале вакыйгалар белән тыгыз бәйләнгән. Бу көнне россиялеләр террорчылар кулыннан һәлак булган кешеләрне ачы хисләр белән искә ала.

Беренче чиратта, балалар Беслан шәһәрендәге мәктәпне басып алу тарихы, спецназның дөрес гамәлләре, мәктәпне азат итү һәм Заложникларны яклап һәлак булганнар турында беләләр. Фаҗигале вакыйгаларга багышланган һәйкәлләр турында сөйләделәр. Бу куркыныч көннәр турында видеофильмнар һәм роликлар карадык. Балалар бөтен дөньяда һәм илебездә террорчылыкның барлыкка килү тарихы турында белделәр. Чаралар барышында «террорчылар», «заложниклар», вакыйгаларның вакыты һәм датасы, корбаннар саны кебек төшенчәләр изгеләндерелде.

Балалар террорчылыкның авыр җинаять икәнлеге турындагы мәгълүматны тыңладылар, экстремаль ситуацияләрдә үзләрен ничек тотарга кирәклеге белән таныштылар.