Короткое название: Филиал МБОУ Ямашурминской СОШ "Куркачинская НОШ"

12 декабрь – Россия конституциясе көне.

Опубликовано: 12.12.2015

12 декабрь – Россия конституциясе көне. Шул  уңайдан       мәктәптә  сыйныф   сәгатьләре     булып узды. Бу дәресләрдә укучылар конституциянең Россия гражданнарына нинди хокуклар бирүе хакында фикер алыштылар. Бу закон гади норматив документ кына түгел, ә һәр граҗданның һәм илебезнең яшәү нигезе. Нәкъ менә Конституция идарә итү формасын һәм хакимлекне тапшыру юлларын билгели. Илебезнең барлык законнары һәм Кодексы аның нигезендә эшләнелә.