С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Шадкинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422096, с. Шадки, ул. Школьная, д. 4
Телефон: +7(843)-605-37-19
E-Mail: chatki@mail.ru; sskd.tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ - Шадкинская СОШ Тюлячинского района РТ
Руководитель: Ибушев Александр Алексеевич
Год основания учреждения: 1918

Белем бәйрәме/ Праздник знания

Опубликовано: 02.09.2019

Бүген белем бәйрәме. Аны һәркем зур дулкынлану белән көтеп ала. Әлеге көн җәй белән саубуллашу сагышы да һәм шул ук вакытта дуслар, укытучылар белән кабат очрашу шатлыгы да. Белем бәйрәмен мәктәп директоры Ибушев Александр Алексеевич ачып җибәрде, ул бәйрәм белән котлады, мәктәбебезнең узган уку елындагы уңышлары белән таныштырды. Чыгышының ахырында беренче сыйныф укучыларын тантана түренә чакырды. Беренче сыйныфка быел 12 укучы кабул ителә. Алар бәйрәмгә әти-әниләре белән бергә килгәннәр. Менә алар матур итеп шигырьләр сөйләделәр, белем иленә ачкыч кабул иттеләр. Килгән кунаклар да буш кул белән килмәгән икән. Мәктәбебез директоры Ибушев Александр Алексеевич балаларга Ак барс бүләкләрен тапшырса, "Агролак" ширкәте җитәкчесе Гилязутдинов Фәрит Фарукович принтер бүләк итте.  Районыбыздан килгән кунагыбыз Ирек Тимершаехович, укучыларга, укытучыларга килгән кунакларга үзенең иң изге теләкләрен җиткерде.

Укучыларыбыз җәйне бушка гына уздырмаган, күмәк хуҗалыккка ярдәм иткәннәр. Аларны күмәк хуҗалык җитәкчесе Фәрит Фарукович акчалата бүләкләде.

Шулай итеп бәйрәмебез Беренче кыңгырау чыңы белән тәмамланды. Беренче сыйныфка килүче 12 укучы югары сыйныфлар озатуында беренче дәрескә кереп китте. Алардан соң барлык укучылар да "Тынычлык дәресенә" ашыкты. Илләребез тыныч, күкләребез аяз булып, уку елын зур уңышлар белән тәмамларга дигән теләкләр белән яңа уку елын башлап җибәрдек.

Сегодня День Знаний. Это радостный и в то же время грустный праздник. Радостный - все вновь встречаются с друзьями и учителями. Грустный - прощание с летом. Несмотря ни на что все ждут этот праздник с нетерпением. С вступительным словом День знаний открыл директор школы А.А.Ибушев. Он поздравил с началом учебного года, ознакомил с достижениями прошлого учебного года и дал слово первоклассникам. На первый класс в этом году поступают 12 учащихся, которые пришли в сопровождении родителей. Первоклассники показали свои таланты и им был выручен ключ на Мир знаний. Гости тоже  пришли не с пустыми руками, а руководитель ООО "Агролак" Ф.Ф.Гилязутдинов принтер.