Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Шадкинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422096, с. Шадки, ул. Школьная, д. 4
Телефон: +7(843)-605-37-19
E-Mail: chatki@mail.ru; sskd.tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ - Шадкинская СОШ Тюлячинского района РТ
Руководитель: Ибушев Александр Алексеевич
Год основания учреждения: 1918

Чыршы бәйрәме/Новогодняя елка

Опубликовано: 23.12.2017

Чыршы бәйрәмендә 1-6 сыйныф укучылары катнашты.  Алар бәйрәмгә төрле костюмнардан, маскалардан килделәр.Бәйрәмне мәктәп директоры А.А.Ибушев ачып җибәрде. Ул укучыларны, укытучыларны, килгән кунакларны бәйрәм белән котлады, уңышлы Яңа еллар теләде. Быелгы бәйрәм кышкы урман маҗаралары белән дәвам итте. Шул маҗаралы тамаша дәвамында һәрберсе үзен күрсәтте: биеде, җырлады, шигырьләр сөйләде. Соңыннан Кыш бабай белән Кар кызы килде. Алар буш кул белән килмәгән, бүләкләр дә тараттылар, Яңа елны яхшы укып каршылаган һәм Яңа ел бәйрәменә тырышып әзерләнгән укучыларны Диплом һәм Мактау кәгазъләре белән дә бүләкләп үттеләр. Кыш бабайны озаткач та бәйрәм бетмәде, укучылар өчен лотерея уены оештырылган иде. Бер укучы да отышсыз калмады, һәрберсе нәрсә дә дә булса оту бәхетенә иреште. Бәйрәм күңелле биюләр белән тәмамланды.

В Новогодней елке участвовали учащиеся 1-6 классов. Праздник открыл директор школы А.А.Ибушев. Учащиеся пришли на праздник в масках и костюмах. В ходе праздника все защитили свой костюм. Далее вышли Дед Мороз и Снегурочка. Они поздравили детей, вместе с ними праздновали, выручили всем подарки, Дипломы и Грамоты ударникам, отличникам. С уходом Деда Мороза праздник не закончился, далее организовали розыгрыш лотереи. В игре никто без приза не остался. Дети остались довольны праздником