Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Шадкинская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422096, с. Шадки, ул. Школьная, д. 4
Телефон: +7(843)-605-37-19
E-Mail: chatki@mail.ru; sskd.tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ - Шадкинская СОШ Тюлячинского района РТ
Руководитель: Ибушев Александр Алексеевич
Год основания учреждения: 1918

Туган көнең белән, Туган җирем Теләчем!

Опубликовано: 25.11.2016

24 нче ноябрь көнне районыбызның яңадан торгызылуына 25 ел тулу уңаеннан, Теләче мәдәният йортында зур бәйрәм чарасы булды. Бәйрәм урамда ук башланды, биредә кунакларны районыбыз үзешчәннәре җыр-моң, "Каз өмәсе" фольклор күренеше белән каршы алды.

Мәдәният йортында зур концерт чарасы районыбыз алдынгыларын тәбрикләү белән үрелеп барды. Чарада шулай Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов районыбызга хезмәт алдынгыларына дәүләт бүләкләре тапшырды. Тантана азагында Теләченең үзәк урамында бәйрәм салюты бирелде.

Хөрмәтле райондашлар!  Барыгызны да әлеге бәйрәм белән тәбриклибез!

Менә тагын юбилеең җитте –
Егерме биш яшьлек бәйрәмең.
И, Теләчем, җыйгансың үзеңә
Тирә-якның нурын, бар ямен.

Алга таба килер көннәремне
Бары синдә килә күрәсем.
Мин бәхетле синдә яшәү белән,
Туган ягым, газиз Теләчем!

Зур уңышлар тагын юлдаш булсын,
Алга барсын тормыш, гөрләсен.
Сине торгызуга чирек гасыр,
Юбилеең белән, Теләчем!