• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

"Татар кызы-2024" бәйгесе үтте. Прошел конкурс "Татар кызы - 2024".

Опубликовано: 24.04.2024

Апрель аен - бөек шагыйребез Габдулла Тукайның ае диләр. Теләче урта мәктәбенең "Татар теле һәм әдәбияты" атналыгы да нәкъ менә әлеге ай ахырына туры килә. Шул уңайдан мәктәбебездә төрле чаралар уза. Бүген белем учагыбызда яңа йолдызлар кабынды. Биредә "Татар кызы - 2024" бәйгесе үтте. Барлыгы 8 кыз үзләрен жюри тарафыннан әзерләнгән сынау-биремнәрдә сынап карый алды. Кызлар аш-су, жыр-бию, кул эшләнмәләре,сорауларга тапкыр гына жавап бирү кебек бәйгеләрдә тырышлыкларын күрсәтте.Барлык ярыш нәтижәләре буенча 10 "б" сыйныфы укучысы Гөлгенэ Сахабиева жиңүче дип игълан ителде. Барлык катнашучы татар кызлары, төрле номинацияләрдә дипломнар һәм истәлек бүләкләре белән бүләкләнде. Әлеге зур чараны үткәрүдә матди ярдәм күрсәткәне өчен Ирек Рафаэль улы Исмәгыйлевка олы рәхмәтебезне житкерәбез.

Апрель - месяц великого поэта Габдуллы Тукая. Именно на конец этого месяца приходится и неделя татарского языка и литературы Тюлячинской средней школы. В связи с этим в школе проходят различные мероприятия. Сегодня в нашем учебном заведении зажглись новые звезды. Здесь прошел конкурс "Татар кызы-2024". Всего 8 девушек смогли попробовать себя в подготовленных жюри конкурсных заданиях. Девушки продемонстрировали свои таланты в таких конкурсах, как кулинария, песни, танцы, рукоделие, умение грамотно отвечать на креативные вопросы. По итогам всех соревнований победительницей была объявлена ученица 10 "Б"  класса Гульгена Сахабиева. Все участники были награждены дипломами и памятными подарками в различных номинациях. Выражаем огромную благодарность Иреку Рафаэловичу Исмагилову за материальную помощь в проведении этого грандиозного мероприятия.