• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Назклычев Салават Сатлыкович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

"За победу!" "Җиңү өчен!"

Опубликовано: 26.02.2024

Бөек Ватан сугышы дәверендәге “Барысы да фронт өчен, барысы да Җиңү өчен!” дигән лозунг күпләргә таныш.  Махсус хәрби операция башлангач, әлеге лозунг тагын да яңа төсмер алды, дисәк тә була. Барлык халык бердәм булып махсус хәрби операция зонасында булган  хәрбиләргә хәлдән килгәнчә ярдәм итү ысулларын эзли башлады. Бу изге эшләрдән Теләче урта мәктәбе дә читтә калмады. 23 февраль – Ватанны саклаучылар көне уңаеннан “Җиңү өчен” акциясе оештырылган иде. Биредә махсус хәрби операциядә катнашучы егетләргә төрле көн-күреш кирәк яраклары, җылы оекбашлар, футболка кебек кием - әйберләр җыелды. Ярдәм җыю буенча барлык мәктәп укучылары, аларның әти-әниләре, укытучылар актив катнашты. Барлыгы тутырылган 150 бүләк пакет районнан киткән гуманитар ярдәм белән солдатларыбызга ирештерелде. Шулай ук укучылар ясаган открыткалар да солдатларыбызның рухын күтәреп, бәйрәм кәефе бүләк итте. Мәктәптә игълан  ителгән “Җиңү өчен” акциясе әле дәвам итә. Теләге булганнар көн-күреш кирәк яракларын мәктәпкә алып килә ала.

Во время Великой Отечественной войны “Все за фронт, все за победу!” лозунг знаком многим. С началом специальной военной операции этот лозунг приобрел еще более новый оттенок. Все население единодушно принялось искать способы оказать посильную помощь военнослужащим, находившимся в зоне специальной военной операции. Не осталась в стороне от этих добрых дел и Тюлячинская средняя школа. 23 февраля - ко Дню защитника Отечества была организована акция “За победу”. Здесь для ребят, участвующих в специальной военной операции, были собраны различные предметы обихода, такие как теплые носки, футболки. Активное участие в сборе помощи приняли все школьники, их родители, учителя. Всего было доставлено 150 подарочных пакетов с гуманитарной помощью нашим солдатам. Также открытки, сделанные учащимися, подарили праздничное настроение нашим солдатам. Объявленная в школе акция "За победу" еще продолжается. Желающие могут принести в школу предметы быта.