• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

Түбән Новгородтан зур җиңүләр белән!

Опубликовано: 20.02.2024

Бүген Түбән Новгород шәһәреннән дә яналыклар килеп иреште. 16 - 21 нче февраль көннәрендә Түбән Новгород шәһәрендә, "Мәктәпкә футбол" проектында Теләче урта мәктәбе уккчылары уңышлы чыгыш ясадылар һәм бер дигән нәтижәләргә иреште. Егетләр командасы 5 нче урын, кызлар 10 нчы урынга лаек булды! Шунсында әйтеп үтергә кирәк кызлар командасы әлеге уенда үз көчләрен беренче тапкыр сынап карады. Уеннарга барып, катнашу хокукы биргәннәре өчен Теләче районы хакимияте житәкчелегенә, мәктәп директорына, коллективка, уеннарда катнашкан балаларның әти-әниләренә, шушы команданы эзерләгән балаларга өстәмә белем бирү мәктәбе тренеры Назмутдинов Ильнар Камил улына, Теләче урта мәктәбенең физик тәрбия укытучысы Хакимов Рафиль Рефат улына зур рәхмәт сүзләре житкерәсе килә. Түбән Новгородта үткән футбол уеннарында бүләкләр уйнату да булды. Биредә 9 "а" сыйныфы укучысы Ибраһимов Делюс - сумка һәм туп бн бүләкләнде, ә бүген исә уеннарның ябылу тантанасында үткәрелгән уенда 11"б" сыйныфы укучысы Назмутдинов Адель футбол аяк киеменә лаек булды. Барлык командаларны да ихластан котлыйбыз, киләчәктә дә уңышлар теләп калабыз!