• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

Изгелек янәшә. Добро рядом.

Опубликовано: 24.01.2024

Узган атнада көчле бураннар булу сәбәпле, бөтен тирә-якны зур-зур кар көртләре күмде.  Бар кеше дә кар көрәү, ишек-аллары, капка төпләрен кардан чистарту белән мәшгуль булды. Өлкән яшьтәге райондашларыбызга ярдәм итү йөзеннән, бүген Теләче урта мәктәбе укучы-волентерлары, Ворошилова урамында яшәүче Петрова Зоя Михайловнаның йорт тирәсен кардан чистартырга булыштылар. Йорт биеклеге булган карт көртләрен 9 “в” сыйныфы егетләре күз ачып йомганчы көрәп куйдылар. Зоя Михайловна районда бик абруйлы ханым. Ул район чиркәвендә бар эшне дә җайлап, тәртипләп торучы зат. Заманында балалар бакчасында мөдир булып эшләгән кеше. Һәр кешегә рәхмәтле һәм мәрхәмәтле булган бу ханымга без әле тагын озын-озак гомерләр теләп калабыз. Ә шундый булышчы яшь буын булуы аеруча сөендерә.

На прошлой неделе из-за сильных метелей все окрестности были завалены огромными сугробами. Все были заняты уборкой снега, очисткой от снега дворов. Чтобы помочь пожилым жителям района, сегодня учащиеся-волонтеры Тюлячинской средней школы помогли очистить от снега территорию дома жительницы улицы Ворошиловой Петровой Зои Михайловны. Сугробы высотой с дом в мгновение ока почистили ребята 9 “В” класса. Зоя Михайловна очень уважаемая в районе женщина. Она староста в храме Покрова Пресвятой Богородицы. В свое время работала заведующей детским садом. Этой благодарной и доброй к каждому человеку женщине мы желаем еще долгих лет жизни. А особенно радует, что есть такое поддерживающее молодое поколение.