• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

1 сентябрь - белем бәйрәме! 1 сентября - День знаний!

Опубликовано: 01.09.2023

Бүген Теләче урта мәктәбендә күптән көтелгән вакыйга 225 бала сыешлы яна янкорманы һәм​ капиталь ремонттан соң зурайтылган ашханәне ачу тантанасы булды. Бирегә бик күп мәртәбәле кунаклар килде. Теләче муниципаль​ район башлыгы Хажипов Нәжип Нәкыйп улы,​ Татарстан Республикасының юл һәм транспорт хужалыгы министры​ Хәнәфиев Фәрит Мөдәрис улы, Россия Федерациясе Дәүләт думасы депутаты Кәлимуллин Рөстәм Галиулла улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Садриев​ Камил Гайнетдин​ улы, ТР мәгариф министрлыгының милли мәгариф идарәсе башлыгы Халиков Илгиз Илдар улы, жаваплылыгы чикләнгән стройсервис җәмгыяте директоры урынбасары Мингалиев Рафик Рәхим улы, район башкарма комитеты җитәкчесе Хәмидуллин Илнур Хаҗинур улы, район мәгариф бүлеге җитәкчесе Карпова Наталья Владимировна – мәктәп коллективының, укучыларның, әти-әниләрнең ​ шатлыгын уртаклашырга килде. Килгән кунаклар барлык әти-әниләргә яңа уку елында уңышлар теләп, яңа бинада гел “5” ле билгеләренә генә укуларын теләде. Сүз уңаеннан быелгы уку елында Теләче урта мәктәбендә барлыгы 748 бала белем алачак, шуларның 74е тәүге тапкыр беренче сыйныфка аяк басты. ​

Долгожданным событием в Тюлячинской средней школе стало открытие пристроя на 225 мест и увеличенной после капитального ремонта столовой. Сюда приехало много почетных гостей. Глава Тюлячинского муниципального района Хазипов Назип Накипович, министр дорожного и транспортного хозяйства Республики Татарстан Ханафиев Фарит Мударисович, депутат Государственной Думы Российской Федерации Калимуллин Рустам Галиуллович, депутат Государственного Совета Республики Татарстан Садриев Камиль Гайнутдинович, начальник Управления национального образования Министерства образования Республики Татарстан Халиков Ильгиз Ильдарович, заместитель директора общества с ограниченной ответственностью стройсервис Мингалеев Рафик Рахимович,  руководитель исполнительного комитета Хамидуллин Ильнур Хазинурович, начальник районного отдела образования Карпова Наталья Владимировна – пришли разделить радость коллектива школы, учащихся, родителей. Гости пожелали всем родителям и ученикам успехов в новом учебном году и чтобы в новом здании они всегда учились только на отметки “5”.

Кстати, всего в этом учебном году в Тюлячинской средней школе будут обучаться 748 детей, из них 74 первоклассника.

Фоторепортаж:
ОТКРЫТИЕ НОВОГО БЛОКА