• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

Татарстан Республикасы фән һәм мәгариф министры килде! Приехал министр образования и науки!

Опубликовано: 25.05.2023

Бүген Теләче районына эшлекле сәфәр белән Татарстан фән һәм мәгариф министры Хадиуллин Илсур Гәрәй улы килде. Ул районыбызның мәгариф учакларында булып эш барышы белән танышты. Илсур Гәрәевич Теләче урта мәктәбенә дә килде. Биредә ул район башлыгы Нәҗип Нәкыйп улы Хаҗипов, район башкарма комитеты җитәкчесе Илнур Хаҗинур улы Хамидуллин, мәктәп директоры Хафизов Айнур Фирдәвес улы озатуында мәктәп биләмесендә баручы төзелеш объектлары белән танышты. Теләче урта мәктәбенең мәктәп спортзалына капиталь ремонт эшләнде, иң элек министр бирегә керде. Янәшәдә генә ашханә төзелеп килә. Ул мәктәп ашханәсендә күбрәк балалар туклануга мөмкинлек бирәчәк. Биредә инде эчке төзелеш эшләре тулы куатенә бара. Шулай ук мәктәп янкормасында да төзелеш гөрли. Ул, мәктәптә укучылар өчен, яңа кабинетлар булдыруга мөмкинлек тудырачак. Министр төзелеш объектларын исән-сау башкарып чыгып, 1 сентябрь, белем көнендә балларны матур итеп каршы алырга язсын, дигән теләктә калды.

Сегодня в Тюлячинский район с рабочей поездкой прибыл министр образования и науки Республики Татарстан Хадиуллин Ильсур Гаревич. Он посетил образовательные учреждения района и ознакомился с ходом работы. Ильсур Гараевич посетил и Тюлячинскую среднюю школу. Здесь он в сопровождении главы района Назипа Накиповича Хазипова, руководителя районного исполнительного комитета Ильнура Хазинуровича Хамидуллина, директора школы Хафизова Айнура Фирдавесовича ознакомился со строительными объектами, которые ведутся на территории школы. Отремонтирован школьный спортзал Тюлячинской средней школы. Рядом строится столовая. Это позволит накормить больше детей в школьной столовой. Здесь уже полным ходом идут внутренние строительные работы. Также идет полным ходоми  строительство в пристройке к школе. Это позволит создать в школе новые кабинеты для учащихся. Министр пожелал, чтобы строительные объекты были благополучно сданы и 1 сентября, в День знаний, можно было красиво встретить учеников.