• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

"Мин татарча сөйләшәм"! "Я говорю на татарском"!.

Опубликовано: 20.05.2023

Хәтерләсәгез, Теләче урта мәктәбе укучылары Г.Тукайның туган көне уңаеннан Бөтендөнья татар яшьләре форумы үткәргән, Республикакүләм “Мин татарча сөйләшәм” акциясендә катнашып кайткан иде. 7 сыйныф укучылары катнашкан ярыш-бәйге көн буена сузылып, уен – квест формасында “Иске татар бистәсе”ндә барды. Күптәт түгел әлеге уенның нәтиҗләре билгеле булды. Мәктәпләр бәйгесендә Теләче урта мәктәбе җиңү яулаганы турында диплом килеп иреште.  Ярышка укучыларны татар теле һәм әдәбияты укытучылары Асадуллина Зөлфия Наил кызы һәм Гарипова Ризәлә Гаптерәүф кызы әзерләде. Котлыйбыз!

Напомним, что в честь Дня рождения Г. Тукая учащиеся Тюлячинской средней школы,  приняли участие в республиканской акции “Мин татарча сөйләшәм”., который провел Всемирный форум татарской молодежи. Состязание, в котором приняли участие учащиеся 7 классов, длилось весь день и проходило в “Старо-Татарской слободе”в форме игры – квеста. Вскоре результаты этой игры стали известны. В конкурсе школ победила Тюлячинская средняя школа. К соревнованиям подготовили учащихся учителя татарского языка и литературы Асадуллина Зульфия Наилевна и Гарипова Ризаля Гаптрауфовна. Поздравляем!

#ГодПедагогаНаставника 2023