• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

26 апрель - Туган тел көне!

Опубликовано: 26.04.2023

26 апрель - татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукай туган көне. Габдулла Мөхәммәтгариф улы татар шигъриятендә иң якты йолдыз. Халкыбызның сөекле улы калдырган иҗат мирасы һәм рухи яктылык- безнең мактанычыбыз һәм горурлыгыбыз.
Тукай үз милләтенең киләчәге, теле, мәгърифәте, сәяси үсеше өчен җан атып яшәгән татар баласы һәм татар әдәбиятын дөнья киңлекләренә алып чыккан милли шагыйрь. Аның исеме татар мәдәниятенең үткәне, бүгенгесе һәм киләчәге белән мәңгегә бәйле. Үлемсез Тукай шигърияте, халык вөҗданы байрагыдай, гасырлардан гасырларга уза.

Г.Тукай туган көнен – туган тел көне дә диләр. Шул уңайдан елдагы матур гадәт буенча район мәдәният йортында «Сандугачтай моңлы Тукай теле» дип исемләнгән шигърият кичәсе узды. Ул көнне Теләче җирлекара китапханәсе үткәрелгән "Тукай мәңге безнең күңелләрдә" дип исемләнгән онлайн акцияга да нәтиҗә ясалды. Бу чарада Теләче урта мәктәбе укучылары да актив катнашты.