• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

У нас гости! Мәртәбәле кунак килде!

Опубликовано: 19.04.2023

Бүген Теләче урта мәктәбенә эш сәфәре белән Татарстан Республикасы Рәисенең ярдәмчесе, «Алдынгылар хәрәкәте» гомумроссия иҗтимагый- дәүләт балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең төбәк бүлеге Советы рәисе Тимур Сөләйманов килде. Биредә аны районыбыз мәктәпләреннән "Алдынгылар хәрәкәте" укучылары һәм житәкчеләре, мәктәп директорлары, районның яшь буынын тәрбияләүгә өлеш керткән житәкчеләр, жаваплы затлар каршы алды. Тимур Жәүдәт улын иң элек район башлыгы Нәжип Нәкыйп улы Хажипов, район башлыгының социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Динар Сәет улы Гыйниятуллин, район мәгариф бүлеге мөдире Наталья Владимировна Карпова, мәктәп директоры Айнур Фирдәвес улы Хафизов озатуында, мәктәп белән таныштырып, биредә барган төзелеш эшләре турында сөйләделәр. Очрашуның төп өлеше Теләче урта мәктәбенең актлар залында дәвам итте. Биредә килгән кунакны алкышлар белән каршы алдылар. Тимур Жәүдәт улы үзедә алда торган бурыч-максатлар турында сөйләде, Республикада барган программаларга тукталды. Әлегедәй очрашулар соңгысы булмас диде ул очрашу соңында.