• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

Татарстан Республикасы Язучылар берлеге проекты авторлары белән очрашу узды. В центральной районной библиотеке состоялась встреча с авторами проекта Союза писателей Республики Татарстан.

Опубликовано: 08.11.2022

Бүген район үзәк китапханәсендә Татарстан Республикасы Язучылар берлеге проекты авторлары белән очрашу узды. Проектның максаты - Татарстан фронтовик язучыларының иҗатын популярлаштыру. Бу очрашуда укучыларыбыз үзләренең авторлык шигырьләре белән дә чыгыш ясадылар. Вафина Алсу (8 класста) үзенең шигырен Ленинград камалышындагы кыз Тана Савичевага багышлады. Ә Мирзагаянова Диләрә ( 9 б сыйныф) чыгышын берәүне дә битараф калдыра алмады, чөнки аның шигыре 1942 елның август һәм октябрь айларында Теләче күгендә уку очышлары вакытында һәлак булган очучыларга багышланган иде. Һәр экипажда 3әр очучы бар. Уртача яшь 21 яшь. Шигырь "Өзелгән очыш"дип атала.Исемнәр 2011 елда куелган. Каберне 9-б сыйныфы укучылары карый. Аларны онытырга хакыбыз юк!