• Тюлячинский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Назклычев Салават Сатлыкович
Год основания учреждения: 1938

НОВОСТИ 2022-2023, 2023-2024 учебный год

Прошел очередной "Урок цифры". "Саннар дәресе" үтте.

Опубликовано: 12.10.2022

Бүген Теләче урта мәктәбендә укучылар өчен чираттагы "Саннар дәресе" үтте. Бүгенге дәреснең темасы «Ясалма интеллект». Дәрес информацион технологияләрне һәм алар яңа эшкуар күзлегеннән ачкан мөмкинлекләрне карарга булышты. Дәреснең теоретик өлешендә укучылар стартап төшенчәсе белән таныштылар, эшмәкәрләрнең кем икәнлеген, үз проектын башлап җибәргәндә нәрсәгә әзер булырга кирәклеген һәм аны тормышка ашырганда нинди адымнар үтәргә кирәклеген белделәр.

Дәреснең практик өлеше теорияне ныгыту, шулай ук төрле ясалма интеллект технологияләре һәм аларның мөмкинлекләре белән танышуны максат итеп куйды.Башлангыч сыйныфлар өчен тренажерда компьютерны күрү өйрәнелсә, өлкән сыйныфлар – зур мәгълүматларны анализлауны җентекләп тикшерде, башка яшьтәге тренажерлар өй эше кебек бирелде һәм ясалма интеллект сәләте турында күзаллауны киңәйтү өчен үтәргә тәкъдим ителде. Мондый “Саннар дәресләр”е һәр ай саен узачак.