Адрес: Республика Татарстан, 422080, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Школьная, д.3
Телефон: +7(843)-602-12-66
E-Mail: tuliachi_school@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Тюлячинская СОШ"
Руководитель: Сунгатуллин Марат Мухаррамович
Год основания учреждения: 1938

Новость центра

Встреча с заведующим музея - мемориала Великой Отечественной войны в Казанском Кремле М.В. Черепановым. Бөек Ватан сугышы мемориал – музее җитәкчесе М.В. Черепанов белән очрашу.

Опубликовано: 22.12.2018

21 декабря состоялась встреча с заведующим музея - мемориала Великой Отечественной войны в Казанском Кремле М.В. Черепановым. На встрече присутствовали заместитель руководителя  Исполнительного комитета Тюлячинского муниципального района по социальным вопросам А.А. Нурмухамметов, заместитель председателя совета ветеранов С.Г. Гильмиев , начальник МКУ “Отдел образования Исполнительного комитета Тюлячинского муниципального района” Н.В. Карпова и родственники солдат пропавших без вести Б.З. Кадырова и Т.Х. Тазиева. Участниками замечательного мероприятия были учащиеся Тюлячинской средней школы.
      21 декабрь көнне Теләче урта мәктәбе укучылары Казан Кремлендә Бөек Ватан сугышы мемориал – музее җитәкчесе М.В. Черепанов белән очраштылар. Очрашуда Теләче муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары А.А. Нурмөхәммәтов, мәгариф бүлеге җитәкчесе Н.В. Карпова һәм ветераннар советы җитәкчесе урынбасары С.Г. Гыйльмиев  һәм сугышта хәбәрсез югалган солдатлар  Б.З. Кадыровның һәм Х.Т.Таҗиевның  туганнары   катнашты. Бөек Ватан сугышында һәлак булган һәм хәбәрсез югалган солдатларны эзләү буенча зур эш алып барган, Бөек Ватан сугышы мемориал – музее җитәкчесе М.В. Черепанов безнең якташларыбызның да истәлекле документларын табарга булышкан. Узләренең Бөек Ватан сугышында һәлак булган һәм хәбәрсез югалган солдатларны эзләгән якташларыбыз Бөек Ватан сугышы мемориал – музее җитәкчесе М.В. Черепановка мөрәҗәгать итә ала. Очрашу һәркем өчен бик кызыклы булды.