С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное казенное учреждение «Отдел образования Исполнительного комитета Тюлячинского муниципального района РТ»

Адрес: 422080, Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Большая Нагорная, д. 42
Телефон: +7(843)-602-12-67
E-Mail: roo_tuliachi@mail.ru
Короткое название: МКУ "Отдел образования ТМР"
Руководитель: Карпова Наталья Владимировна

Новости РОО

Семинар в начальной школе посёлка Лесной.

Опубликовано: 21.02.2019

20 февраля  в филиале МБОУ – Большеметекинской СОШ им. Ф.Хусни «НОШ п.Лесной» проведен  районный семинар для учителей начальных  школ – филиалов. Учителя начальной школы посёлка Лесной показали своим коллегам из других школ открытые уроки и мероприятия с детьми:

-урок математики в 1  классе по теме «Сумма и связь между слагаемых”, в 3 классе «Проверяем себя и  оцениваем результаты» (учитель Зайнетдинова Лейсан Мавлетзяновна);

- урок окружающего мира во 2 классе по теме «На воде и в лесу»,  урок русского языка  по теме «Написание частицы не со словами, называющими действия», (учитель Шалканова Лилия Валерьевна);

- мастер – класс  на тему "Подарок к празднику» (учитель Зайнетдинова Лейсан Мавлетзяновна и педагог дополнительного образования Вохмина Гулия Рашатовна).

Учителя Шалканова Лилия Валерьевна и Имамиева Таслима Рафаэловна подготовили концертную программу с детьми.

На круглом столе  семинара выступили:  учитель  филиала МБОУ – Старозюринской СОШ «Караширминская НОШ» Ибрагимова Светлана Нагимовна, заместитель директора по учебно-методической работе Большеметескинской СОШ  Фасхетдинов Алмаз Хабирович,  методист по начальному обучению отдела образования Закирова Сазида Гайнулловна.

20 февраль көнне Олы Мәтәскә урта мәктәбенең Лесной башлангыч мәктәп филиалында   “Математика һәм рус теле фәннәреннән белем бирүнең сыйфатын күтәрү”  темасына район башлангыч мәктәп филиаллары укытучыларының район семинары үткәрелде. Семинарда катнашучылар математикадан 1 сыйныфта “Сумма һәм кушылучылар арасында бәйләнеш”, 3 сыйныфта “Үзебезне тикшерәбез һәм уңышларыбызны бәялибез”темасына (укытучы Зәйнетдинова Ләйсән Мәүлетҗан кызы), 2 сыйныфта әйләнә – тирә фәненнән “Суда һәм урманда” темасына, рус теленнән “НЕ кисәкчәсенең хәрәкәтне белдерүче сүзләр белән язылышы” темасына (укытучы Шалканова Лилия  Валерьевна) ачык дәресләр карадылар һәм анализ ясадылар,  Зәйнетдинова Ләйсән Мәүлетҗан кызы, өстәмә белем бирү педагогы Вохмина Гөлия Рашат кызы   тарафыннан үткәрелгән мастер- класста катнаштылар.

Караширма башлангыч мәктәп – филиал укытучысы Ибрагимова Светлана Нагыйм кызы “Математика дәресләрендә телдән исәпләү күнегүләренең укучы шәхесе үсешендә роле” темасына чыгыш ясады.

Мәктәпнең яшь талантлары чыгышын карап (укытучы Шалканова Лилия Валерьевна), “Теремок” әкиятендә “кунакта” (инглиз теле укытучысы Имамиева Тәслимә Рафаэль кызы) булганнан  соң,  түгәрәк өстәл артында сөйләшү дәвам итте. Анда  Олы Мәтәскә урта мәктәбенең укыту эшләре буенча  директор урынбасары Фәсхетдинов Алмаз Хәбир улы, мәгариф бүлегенең башлангыч сыйныфлар буеча методисты Закирова Саҗидә Гайнулла кызы чыгыш ясап бугенге семинарга йомгак ясадылар һәм алга таба бурычлар билгеләделәр.