Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Полезная встреча/ Файдалы очрашу

Опубликовано: 01.02.2024

31 января в Баландышском детском саду прошла встреча со специалистами Государственного природного заказника «Ашит» Госкомитета Республики Татарстан по биологическим ресурсам   Абдрахмановой Г.И. и  Ахметзяновым Р.З. Специалисты провели беседу, рассказали о зимующих птицах. Беседа прошла в целях формирования у детей бережного отношения к птицам, их сохранения. Встреча была интересной

31 нче январь көнне  Баландыш балалар бакчасында Татарстан Республикасы Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетының «Ашыт» дәүләт табигать тыюлыгы сакланышы  белгечләре Абдрахманова Г.И. һәм Әхмәтҗанов Р.З. балаларга туган ягыбызда кышлаучы кошлар турында әңгәмә үткәрделәр. Белгечләр кошларга карата сакчыл караш, мәрхәмәтлелек сыйфатлары тәрбияләргә, аларны саклау йөзеннән җимлекләр эләргә, азык белән тукландырып торырга кирәклеген әйттеләр. Бу очрашу балаларга кызыклы һәм файдалы булды.