Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Пожар куркынычсызлыгы буенча өйрәнүләр/Учения по пожарной безопасности.

Опубликовано: 05.12.2023

Бүген, 5 декабрь  көнне, Баландыш төп гомумбелем биру мәктәбендә, балалар һәм яшүсмерләр арасында янгынга каршы белемнәрне пропагандалау, балалар уеннарыннан һәм ут белән шаяртулардан килеп чыккан янгыннарны кисәтү, балаларны янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләренә өйрәтү буенча эшнең нәтиҗәлелеген арттыру максатыннан, Дәүләт янгын күзәтчелеге хезмәткәре, Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче муниципаль районнары буенча МОНД һәм ПР өлкән инспекторы Ленар Марсель улы Тимерханов катнашында пожар куркынычсызлыгы буенча өйрәнүләр узды.

Сегодня, 5 декабря, в МБОУ- Баландышской основной общеобразовательной школе, в целях повышения эффективности работы по пропаганде противопожарных знаний среди детей и подростков, профилактике пожаров, вызванных детскими играми и шутками с огнем, обучению детей правилам пожарной безопасности, сотрудником  Государственного пожарного надзора, старшим инспектором МОНД и ПР по Сабинскому и Тюлячинскому муниципальным районам Республики Татарстан Л.М. Тимерхановым  прошли учения по пожарной безопасности.