Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

В бассейне «Дулкын»/ «Дулкын» бассейнында

Опубликовано: 07.11.2023

7 ноября учащиеся начальных классов Баландышской основной школы посетили  бассейн “Дулкын”, а также побывали в аллее Славы Тюлячинского района. Они ознакомились с памятниками и историей их создания.

7 ноябрь  көнне Баландыш төп мәктәбенең башлангыч сыйныф укучылары район үзәге Теләчедә урнашкан “Дулкын” бассейнында йөзәргә өйрәнү буенча күнекмәләр алып кайттылар, шулай ук Теләченең Дан аллеясында  да  булдылар. Андагы һәйкәлләр һәм аларның барлыкка килү тарихы  белән таныштылар.