Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Тукай язы /Весна Тукая

Опубликовано: 19.04.2023

19 нчы апрель көнне Баландыш төп гомуми белем бирү мәктәбендә татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайның тууына 137 ел тулу уңаеннан башлангыч сыйныф укучылары  арасында “Тукай язы” дип аталган шигырь бәйгесе үткәрелде. Балалар шагыйрьнең әсәрләрен яттан сөйләделәр.Китап күргәзмәсе ярдәмендә Тукай иҗаты белән якыннанрак таныштылар.Чара ахырында балалар “Туган тел” җырын башкардылар.

19 апреля в Баландышской  ООШ прошел школьный тур конкурса чтецов среди учеников начальных классов «Тукай язы»,  посвященный 137-летию со дня рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая. Дети рассказывали произведения поэта наизусть. Благодаря книжной выставке они ближе познакомились с творчеством Тукая. В конце  мероприятия ребята исполнили песню “Туган тел”.