Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

«Китап битләрендә халык мәдәнияте»

Опубликовано: 11.04.2023

Үсеп килүче буынның үз ата-бабаларының мәдәниятен белүе, хөрмәт итүе һәм хәтерләве бик мөһим. Шулай гына безнең төбәкнең бай мәдәниятен һәм татар  халкының милли үзенчәлеген саклап калырга мөмкин. 2023 ел Татарстанда Милли мәдәниятләр һәм традицияләр елы дип игълан ителде.  Шул уңайдан  11 нче апрель көнне Баландыш төп мәктәбенең мәктәпкә әзерлек төркеме балалары янына авыл китапханәсе хезмәткәрләре кунакка килде һәм  «Китап битләрендә халык мәдәнияте» дигән әдәби сәгать үткәрде.   Балалар китап аша традицияләр, фольклор,  сәнгать  дөньясы, халык йолалары белән таныштылар.

Очень важно, чтобы подрастающее поколение знало, уважало и помнило культуру своих предков. Только так можно сохранить богатую культуру нашего края и национальную самобытность татарского народа. 2023 год в Татарстане объявлен Годом национальных культур и традиций. В связи с этим 11 апреля в дошкольной группе Баландышской ООШ была проведена   литературный час «Китап битләрендә халык мәдәнияте». Через книгу дети познакомились с бытом, традициями и обычаями, фольклором, миром искусства своего народа.