Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Йөзек салыш /Игра с колечком.

Опубликовано: 02.03.2023

Йөзек салыш уены бик кызык уен.. Барыбыз да тезелеп бер рәткә утырабыз.  Алып баручы учындагы йөзекне (йөзек урынына башка нәрсә дә ярый) кемнеңдер учына салырга тиеш. Ул һәркемнең учына кагылып, катнашучыларның барысын да әйләнеп чыга. Кемдер янында озаграк тукталган була. Шулай һәр кешенең учына кагылып чыкканнан соң “Кемдә йөзек, сикереп чык” дип әйтә. Әгәр дә кулында йөзекле кеше сикереп чыкканда тотсалар, ул кешегә җәза бирелә. Уен шулай дәвам итә. Без Баландыш төп мәктәбенең мәктәпкәчә яшьтәгеләр төркеме белән мондый укеннарны бик яратып уйныйбыз.

Мы с детьми дошкольной группы Баландышской ООШ очень любим поиграть в разные игры. Очередная из них “Йозек салыш”. Ведущий подходит к каждому ребенку и касается их ладошки. У кого- то постоит по дольше. Потом говорит:”У кого кольцо, скорее выходи”. Если после этих слов вспрыгнувшего ребенка поймают, ему задают разные задания. И так  игра продолжается дальше. Это очень интересная игра.