Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Әдәби сәгать / Литературный час

Опубликовано: 17.02.2023

Баландыш төп мэктәбенең мәктәпкәчә яшьтәге балалар төркеме 16 нчы февраль  көнне Баландыш  авыл китапханәсендә мәдәният йорты белән берлектә уткэрелгэн татар шагыйре, Советлар Союзы Герое Муса Җәлилнең тууына 117 ел тулу уңаеннан  «Эзе калды җиребездә, сүзе калды күңелебездә” — дип исемләнгән әдәби сәгатьтә катнашты..Балаларга шагыйрьнең тормышы һәм иҗаты, аның балачак, Бөек Ватан сугышында катнашуы турында сөйләнде. Чара барышында аның  балалар өчен язылган шигырьләре укылды. М.Җәлил шигырьләрен балалар яттан үзләре дә сөйләделәр. Муса Җәлилгә багышлап   күргәзмә оештырылды.

16 февраля в Баландышской сельской библиотеке совместно с Домом культуры был проведен литературный час, посвященный 117 — летию со дня рождения татарского поэта, Героя Советского Союза Мусы Джалиля. Дошкольная группа Баландышской ООШ приняла участие в этом прекрасном утреннике. Там рассказывалось о жизни и творчестве поэта, его детстве, участии в Великой Отечественной войне. В ходе мероприятия были прочитаны его стихи для детей. Стихи М. Джалиля дети рассказали наизусть. Была организована выставка, посвященная Мусе Джалилю.