Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Безопасность/Куркынычсызлык

Опубликовано: 17.01.2023

17 января в дошкольной группе Баландышской ООШ была проведена беседа на тему « Безопасность в наших руках». Во время беседы мы говорили о пожарной безопасности, о звонках от незнакомых людей, об общении с незнакомыми людьми и многом другом. После беседы мы посмотрели мультфильм на эту тему. А в конце закрепили все изученное с помощью игр.

17 гыйнвар көнне Баландыш төп мәктәбенең мәктәпкәчә яшьтәге балалар төркеме белән “Куркынычсызлык безнең кулларда” дип аталган әңгәмә уздырылды. Әңгәмә вакытында куркынычсызлык төрләре буенча аңлату эшләре алып барылды. Чит кешеләрдән шалтырату булганда нишләргә кирәклеге, шырпы, газ плитәләре белән уйнамаска, чит кешеләр белән аралашмау темаларына күбрәк игътибар ителде. Соңыннан шушы темага карата мультфильм карадык һәм өйрәнгәннәрне уеннар ярдәмендә ныгыттык.