Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

На поляне Красной книги /Кызыл китап аланында

Опубликовано: 29.11.2022

29 ноября  специалисты   Государственного комитета РТ по биологическим ресурсам  заповедника «Ашит» Ахметзянов Рашит Зиннурович, Абдрахманова Гульнара Ильясовна, специалист Северного территориального управления Минэкологии и природных ресурсов РТ Шаймуллина Алия Ринатовна посетили с рабочим визитом нашу Баландышскую школу и детский сад. Мы с детьми провели интересное мероприятие на тему «На поляне Красной книги». В конце встречи гости вручили подарки и грамоты всем участникам и призерам конкурса «Я и Красная книга»

25 ноябрьдә ТР Биологик ресурслар буенча дәүләт комититының “Ашыт” дәүләт табигать тыюлыгы белгечләре Әхмәтҗанов Ришат Зиннур улы һәм Абдрахманова Гөлнара Ильяс кызы, ТР Экология һәм табигый байлыклар министрлыгың Төньяк территориаль идарәсе белгече Шаймуллина Алия Ринат кызы эш визиты белән безнең Баландыш мәктәбендә һәм балалар бакчасында булдылыр. Алар “Кызыл китап аланында” дип аталган әдәби музыкаль кичә карадылар. Кичә ахырында “Мин һәм Кызыл китап” бәйгесендә катнашкан балаларга һәм призлы урыннар алучыларга истәлекле бүләкләр һәм грамоталар тапшырдылар.