Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Легендар көрәшче истәлегенә

Опубликовано: 29.10.2022

29 октябрь көнне, “Батыр” спорт комплексында үз чорының легендар көрәшчесе, республикабызның атказанган спорт остасы Наил Габдрахман улы Хәмидуллин истәлегенә 2009 елда туган һәм аннан кечерәк яшьтәге малайлар арасында көрәш буенча район беренчелеге булып үтте. Анда районыбыз мәктәпләрендә белем алучы укучылардан тыш, Саба, Арча һәм Азнакай районнарының да яшь көрәшчеләре бил алышты.

Баландыш төп мәктәбенең бер төркем укучылары катнашып, зур уңышларга ирештеләр. Шәхси беренчелектә:

Залялиев Муса – 1 урын

Хайретдинов Ибрахим – 2 урын

Мәктәпкәчә яшьтәге балалар арасында:

Мингазов Ихсан – 3 урын

Хайретдинов Габдерәхим һәм Хайретдинов Әхмәд җиңүгә омтылган өчен махсус бүләккә ия булдылар.

Баландыш төп мәктәбе командасы 2 нче урынны яулады. Тренер – Галимов Д.И. Котлыйбыз!

29 октября в спортивном комплексе “Батыр” прошел лично- командное Первенство Тюлячинского муниципального района по борьбе корэш среди юношей 2009 г.р. и моложе, посвященного памяти заслуженного мастера спорта РТ.Хамидуллина  Н.Г.   В соревнованиях приняла участие группа учащихся Баландышской основной школы. В личном первенстве:

Залялиев Муса – 1 место

Хайрутдинов Ибрахим – 2 место

Из дошкольной группы:

Мингазов Ихсан – 3 место.

Хайрутдинов Габдерахим и Хайрутдинов Ахмад награждены специальным подарком за стремление к победе.

Команда заняла 2 место. Тренер – Галимов Д.И. Поздравляем!