Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

3 июля – день работников ГИБДД / 3 июль – ЮХИДИ хезмәткәрләре көне

Опубликовано: 03.07.2022

День ГАИ  – профессиональный праздник работников государственной инспекции безопасности дорожного движения. Праздник отмечают сотрудники инспекции, вспомогательный персонал, а также родственники, друзья, близкие люди. В России в 2022 году День ГАИ отмечается 3 июля и проходит на официальном уровне 14 раз.  День ГИБДД  отмечали воспитанники дошкольной группы МБОУ – Баландышской ООШ. Сначала ребята посмотрели краткометражный фильм про работников ГИБДД, потом  инцинировали игру “Машины на дорогах и сотрудник ГИБДД”, после они собирали пазлы  знаков дорожного движения .

ДАИ көне  - юл хәрәкәте куркынычсызлыгы дәүләт инспекциясе хезмәткәрләренең һөнәри бәйрәме. Бәйрәмне инспекция хезмәткәрләре, ярдәмче персонал, шулай ук туганнары, дуслары, якыннары билгеләп үтә. Россиядә 2022 елда ДАИ көне 3 июльдә билгеләп үтелә һәм рәсми дәрәҗәдә 14 тапкыр уза. Баландыш төп гомуми белем бирү мәктәбенең мәктәпкәчә төркемендә тәрбияләнүчеләр ЮХИДИ көнен билгеләп үттеләр. Башта балалар ЮХИДИ хезмәткәрләре турында кыска метражлы фильм карадылар, аннары "Юлларда машиналар һәм ЮХИДИ хезмәткәре" уенын күрсәттеләр, аннан соң алар юл хәрәкәте билгеләренең   пазлларын җыйдылар.