Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Неделя солнца / Кояш атнасы

Опубликовано: 17.06.2022

С 14 по 17 июня в дошкольной группе Баландышской ООШ провели неделю солнца. Во время занятий мы с детьми провели беседу о пользе и вреда солнца, читали стихи,сказки про солнце,физкультминутки и подвижные игры тоже были связаны с солнцем. Самое интересное для детей была аппликация из шерстяных ниток. Неделя солнца была веселой.

14 – 17 июнь көннәре безнен Баландыш төп мәктәбенең мәктәпкә әзерлек төркемендә кояш атнасы буларак узды. Шөгыль вакытларында без кояшның файдасы һәм зыяны турында сөйләштек, төрле шигырь,әкиятләр укыдык, рәсем ясадык, ял минутлары һәм хәрәкәтле уеннар да кояш белән бәйле узды. Ә иң кызыгы җептән кояш ясау булды. Кояш атнасы бик күңелле узды.