Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Спартакида / Спартакиада по многоборью

Опубликовано: 14.05.2022

14 май көнне, Теләче стадионында быел 27 февральдә Украинада махсус операция вакытында һәлак булган райондашыбыз, ефрейтор Кириллов Олег Анотольевич исәтәлегенә багышланган күп төрле ярышлар буенча (многоборье буенча) Спартакиада булып үтте.

Анда районыбыз мәктәпләреннән 5 -10 сыйныф укучылары көч сынашты. Көн дәвамында укучылар турникта тартылу, пневматик мылтыктан ату, йөгерү, граната ату, туп этәрү, куллар белән җирдән этенү, вакытка АКМ – 74 автоматын сүтеп җыю кебек ярыш-биремнәр буеча көч сынаштылар. Баландыш т
өп мәктәбенең  4нче сыйныф укучысы Саруханян Милена  отжиманиядән 3нче урынны яулады . Котлыйбыз!

14 мая, на стадионе с. Тюлячи прошла Спартакиада по многоборью (многоборье), посвященная памяти нашего земляка, ефрейтора Кириллова Олега Анатольевича, погибшего 27 февраля этого года в ходе спецоперации на Украине.

В ней приняли участие учащиеся 5-10 классов школ района. В течение дня учащиеся соревновались в таких видах спорта, как  подтягивание, стрельба из пневматического оружия, бег, метание гранаты , толкание ядра, разборка и сборка автомата АКМ – 74 на время. Ученица 4 класса Баландышской основной школы Саруханян Милена  заняла 3-е место в отжимании . Поздравляем!