Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Бадминтон буенча Россия беренчелеге /Первенство России по бадминтону по спорту глухих

Опубликовано: 10.03.2022

5нче марттан  10 мартка кадәр Түбән Новгород өлкәсендә “Урман кварталы” Яшел шәһәре курорт поселогында  ишетмәүче балалар арасында  бадминтон  буенча Россия беренчелеге узды.  Татарстан җыелма командасы составында беренчелектә Баландыш төп мәктәбенең 6 нчы сыйныф укучысы Тимербаев Р. катнашты һәм  өч беренче  урынны яулап абсолют чемпион булды . Котлыйбыз Раилне һәм алга таба уңышлар телибез!

С 5 по 10 марта  в Нижегородской области   курортном поселке  Зелёный город  «Лесной квартал»  прошло Первенство России по бадминтону  по спорту глухих .  В Первенстве  в составе сборной команды Татарстана принял участие  ученик 6 класса Баландышской  основной школы Тимербаев Р. Он стал абсолютным чемпионом , заняв три первых места. Поздравляем  Раиля и ңелаем далҗнейших успехов!