Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Сход граждан \ Халык җыены

Опубликовано: 29.01.2022

29 января  2022 года прошел сход граждан  Баландышского сельского поселения. На сходе участвовали Глава Тюлячинского муниципального района Хазипов Назип Накипович, руководитель Исполнительного комитета Тюлячинского муниципального района Хамидуллин Ильнур Хазинурович,  заместитель Главы муниципального района Фатхуллин Айрат Гилванович, руководитель Аппарата  Совета МР Мубинов Ильдар Вакипович и руководители других организаций. Директор Баландышской ООШ Хузин Ю.Р. выступил с анализом на 2021 год.

2022 нче елның 29 нчы гыйнварында Баландыш авыл җирлегендә халык җыены булып узды. Җыенда Теләче муниципаль районы башлыгы Нәҗип Нәкыйф улы Хаҗипов, Теләче муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Хәмидуллин Илнур Хаҗинур улы, муниципаль район башлыгы урынбасары Фатхуллин Айрат Гилван улы, муниципаль район Советы Аппараты җитәкчесе Мөбинов Илдар Вакыйф улы һәм башка оешма җитәкчеләре катнашты. Баландыш төп мәктәбе директоры Хуҗин Й.Р. 2021 нче елга анализ белән чыгыш ясады.