Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Мәктәп китапханәсенә экскурсия\ Экскурсия в школьную библиотеку

Опубликовано: 19.01.2022

Мәктәп китапханәсе һәр укучы һәм укытучының төп таяну ноктасы булып тора. Белешмә сүзлекләр, методик ярдәмлекләр, матур  әдәбият,  вакытлы  матбугат  чаралары – һәммәсе бүгенге  укучыга  багышлана.    19 нчы  гыйнвар көнне 1нче сыйныф укучылары  мәктәп китапханәсендә экскурсиядә булдылар. Китапханәче Мөбәракшина Фәнүсә Габделбәр кызы  аларны китапханәгә кайткан дәреслекләр, матур әдәбият китаплары белән таныштырды. Балалар  китапларның мөһимлеге һәм аларның ясалу тарихы, алар белән сакчыл эш итәргә кирәклеге турында  да зур кызыксыну белән тыңладылар. Шулай ук стеллажларга тезелгән төрле темадагы китапларны зур канәгатьлек белән карап чыктылар. Экскурсия ахырында укучылар үзләренә укыр өчен китаплар алдылар.

Школьная библиотека является опорой каждого ученика и учителя. Справочные словари, методические пособия, художественная литература, периодические издания – все посвящено сегодняшнему читателю.

19 января учащиеся 1 класса побывали на экскурсии в  школьной библиотеке. Библиотекарь Мубаракшина Фануса Габдулбаровна ознакомила их с учебниками и книгами художественной литературы, поступившими в библиотеку. Дети с большим интересом слушали о важности книг и истории их создания, о необходимости бережного отношения к ним. Также с большим удовольствием рассматривали книги на различные темы, выстроенные на стеллажах. В конце экскурсии учащиеся получили книги для чтения.