Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

“Китапка икенче тормыш бүләк ит!”акциясенә йомгак \ Итог акции “Подари книге вторую жизнь!"

Опубликовано: 27.10.2021

Баландыш төп мәктәбе китапханәсендә “Китапка икенче тормыш бүләк ит!”акциясенә йомгак ясалды.Акциянең максаты – мәктәп китапханә фондын әдәби китаплар белән баету,укучыларда китап укуга мәхәббәт уяту иде. Баландыш төп мәктәбе укучылары бу акциядә ел саен актив катнашалар.Әлеге акциядә башлангыч сыйныф укучылары арасыннан  Гайнетдинова Раилә,Гарипова Алинә,Җәләлиев  Муса,Хәйретдинов Габдрахим,Гыйләҗиева Мәдинә,Галимова Зәринә,югары сыйныф укучылары арасыннан  Сафин Булат,Хәйретдинов Ибрахим,Галимов Адель,Ситдикова Камилә,Мөбәракшина Чулпан , Гыйләҗиева Зәлинәләр  иң күп китап тапшыручылар булдылар.

В  библиотеке  Баландышской основной школы  прошла  акция  “Подари  книге  вторую жизнь!" Цель акции-обогатить школьный библиотечный фонд литературными книгами, привить у учащихся  любовь  к  чтению. Учащиеся  Баландышской  основной  школы  ежегодно  принимают активное  участие  в  этой  акции.Среди  учеников  начальных  классов  Гайнутдинова Раиля,Гарипова Алина,Залялиев Муса,Хайрутдинов Габдрахим,Гилязиева Мадина,Галимова Зарина,среди старшеклассников-Сафин Булат,Хайрутдинов Ибрахим,Галимов Адель,Ситдикова Камиля,Мубаракшина Чулпан ,Гилязиева Залина самые активные ученики.