Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Хәтер көне. / День памяти.

Опубликовано: 15.10.2021

1552 елның 15 октябре. Бу көн милләтебез тарихына иң фаҗигале һәм иң  олы кайгылы көн булып кереп калган.  Шушы уңайдан Баландыш төп мәктәбендә тарих укытучысы Гыйләҗева Э.Р. җитәкчелегендә ,урта сыйныф укучылары белән берлектә “И гүзәл Сөембикә, чорлар аша, сиңа эндәшәм” исемдә иртә үткәрелде. Бу тарихи вакыйгага багышланган төрле мәгълуматлар  белән  танышып кына калмадылар,  һәр сыйныф алдан бирелгән сорауларга җаваплар да бирде. Димәк, алган белемнәр укучыларыбыз хәтерендә сакланып та калган.

15 октября - День Памяти татарского народа.  Это день преклонения перед мужеством и стойкостью всех, кто героически защищал нашу землю и принял мученическую смерть, защищая Казань в 1552 году. Сегодня в честь этой даты  в МБОУ – Баландышская ООШ  прошел утренник .