Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

День воспитателя и всех дошкольных работников ./ Тәрбиячеләр һәм мәктәпкәчә яшьтәге балаларны тәрбияләүче хезмәткәрләр көне.

Опубликовано: 27.09.2021

День воспитателя и всех дошкольных работников \ Тәрбиячеләр һәм мәктәпкәчә яшьтәге  балаларны тәрбияләүче хезмәткәрләр көне.

Еежегодно, 27 сентября  отмечается профессиональный праздник День воспитателя и всех дошкольных работников . Он был официально утвержден приказом Министерства образования и науки РФ 17 мая 2016 года по распоряжению правительства РФ.

Праздник был установлен с целью повышения престижа работы воспитателей и других специалистов дошкольных учреждений, исходя из приоритетов государственной политики России в области защиты детства и развития социальных институтов.

Первое празднование Дня воспитателя прошло Санкт-Петербурге в 2003 году. В 2016 году праздник обрел официальный статус.

В этот праздничный день учащиеся нашей Баландышской основной школы  во главе с педагог- организатором Мубаракшиной Ф.Г. поздравили работников    дошкольной группы  с их профессиональным праздником.  На мероприятии был представлен концертные номера, ученики вручили открытку, сделанную своими руками.

Мы тоже поздравляем их!

Ел саен, 27 сентябрьдә тәрбиячеләр һәм мәктәпкәчә яшьтәге  балаларны тәрбияләүче хезмәткәрләр көне билгеләп үтелә . Ул Россия Федерациясе Мәгариф һәм фән министрлыгының 2016 елның 17 маендагы боерыгы белән Россия Федерациясе Хөкүмәте Карары буенча рәсми рәвештә раслана.

Бәйрәм, Балаларны яклау һәм социаль институтларны үстерү өлкәсендә Россия дәүләт сәясәте өстенлекләреннән чыгып, тәрбиячеләрнең һәм башка мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре белгечләренең эш дәрәҗәсен күтәрү максатыннан оештырыла.

Тәрбияче көне беренче тапкыр 2003 елда Санкт-Петербургта бәйрәм ителә. 2016 елда бәйрәм рәсми статуска ия була.

Бу бәйрәм көнендә Баландыш төп мәктәбе укучылары педагог - оештыручы Мөбәрәкшина Ф.Г. җитәкчелегендә мәктәпкәчә төркем хезмәткәрләрен һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар. Чарада концерт номерлары күрсәтелде, укучылар үз куллары белән ясалган открытка тапшырдылар.

Без дә аларны котлыйбыз! Авыр һәм мактаулы хезмәтләрендә, шәхси тормышларында уңышлар,  сәламәт булуларын телибез.