Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Укучылар үзидарәсе утырышы\ Заседание ученического самоуправления

Опубликовано: 22.09.2021

Укучылар үзидарәсе утырышы\ Заседание ученического самоуправления

Бүген Баландыш төп мәктәбендә укучылар үзидарәсе утырышы үткәрелде.  Укучылар үзидарәсе балаларга үз эшчәнлекләрен планлаштырырга, нәтиҗәләр ясарга, аларга кызык булган чаралар оештырырга, мәктәп тормышындагы мөһим сорауларны чишүдә катнашырга мөмкинлек бирә. Бу – үзеңнең уникаль шәхес икәнеңне күрсәтергә, аралашу тәҗрибәсе тупларга да зур мөмкинлек. Үзидарә һәр балага үзен төрле яктан күрсәтергә, ачарга мөмкинлек бирә, яшьтәшләре, өлкәннәр, кечкенәләр белән аралашу осталыкларын үстерә. Шулай итеп, укучылар үзидарәсе баланы үзгәреп торучы тормышка җайлашырга өйрәтә, мөстәкыйльлек һәм җаваплылык хисләре тәрбияли.

Сегодня в Баландышской основной школе состоялось заседание ученического самоуправления. Ученическое самоуправление позволяет детям планировать свою деятельность, делать выводы, организовывать мероприятия, которые им интересны, участвовать в решении важных вопросов школьной жизни. Это отличная возможность показать себя уникальной личностью, получить опыт общения. Самоуправление дает возможность каждому ребенку проявить себя с разных сторон, развить навыки общения со сверстниками, старшими, младшими. Таким образом, ученическое самоуправление учит ребенка приспосабливаться к меняющейся жизни, воспитывает чувство самостоятельности и ответственности.