Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Авылымның матур урыннары \ Экскурсия по улицам родного села

Опубликовано: 19.06.2021

Һәр кешенең үз Ватаны бар-ул анда туган һәм барысы да үзенчәлекле, матур аның өчен  туган ягы. Бәлки, чит кешегә барысы да гади тоелыр, ә үз туган ягын яратучы кеше андагы һәр вак-төякне кыйммәтле әйбер итеп  күрә.Авыл табигать белән генә матур димәс идем. Теләсә кайсы урам буйлап узсаң, авылдашларыбыз яши торган зәвыклы, чиста, пөхтә өйләрне күрергә була. Иң биек бина - без укыган мәктәп, сулдан тыкрыкта, авыл үзәгендә-мәдәният йорты, китапханә,үзәктә  кибет, элемтә бүлеге, авыл советы бинасы, һәйкәл. Без Татарстан республикасы  Теләче районы Баландыш авылында яшәвебез белән горурланабыз.

У каждого человека, есть своя родина – край, где он родился и где все кажется особенным, прекрасным, родным. Может быть, чужому покажется все обыкновенным, а человек, любящий свою родину, видит в ней каждую мелочь драгоценной. Красиво село не только природой. Если пройти по любой улице, можно увидеть аккуратные красивые дома, где живут наши односельчане. Самые высокие здания – это школа, где мы учимся, слева в проулке, в центре села - Дом культуры, библиотека, магазин, отделение связи.Мы любим и гордимся тем, что живём в селе Баландыш Тюлячинского муниципального  района республика Татарстан.