Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Мәдәниятле көн \ Культурный день

Опубликовано: 15.06.2021

Мәдәният ул халыкның асылы, аның күңел көзгесе, рухы, гүзәллеге, горурлыгы.Бүген без  авылыбызның әнә шундый урыннарының берсе китапханә һәм мәдәният йортына юл тоттык. Безне ачык йөзле, мөлаем хезмәткәрләр каршы алды.Китапханәче Миләүшә апа яңа китаплар күргәзмәсе белән таныштырды. Аннан соң халкыбызның борынгыдан килгән “ Калфагым “ , “ Зәлидә”, “ Бишле” уеннарын уйнатты. Җиңүчеләргә бүләкләр тапшырды. “ Ипекәй” әкиятен сәхнәләштерү балаларга бик тә ошады. Соңыннан күмәк бию оештырылды.Мәдәният - ул иҗади мөмкинлекләр ачу һәм аралашу мәйданы. Зыялы, карашы киң булганнар белән аралашканда, фикерләшкәндә генә җан азыгы, күңел рәхәтлеге, рух сихәтлеге аласың, югары әхлакый кеше булып каласың бит.

Культура-это сущность народа, зеркало его души, духа, красоты, гордости.Сегодня мы отправились в одно из таких мест нашего села  -  библиотеку и Дом культуры. Нас встретили приветливые сотрудники .Библиотекарь Миляуша апа ознакомила с выставкой новых книг. Затем играли в игрыКалфагым“,” Зәлидә“,” Бишле". Победителям были вручены призы. Детям очень понравилась инсценировка сказки "Колобок". Затем был организован коллективный танец. Культура-это площадка для открытия творческих возможностей и общения. Ведь только общаясь, рассуждая с интеллигентными, широкими кругозорами, ты получаешь душевную пищу, душевное наслаждение, душевное здоровье, становишься человеком высокой нравственности.