Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Олимпиадада урын алучыларны котлау \ Поощрение призеров олимпиад ....

Опубликовано: 01.06.2021

Җәйнең беренче көнендә Җир шары иң матур һәм иң якты бәйрәмнәрнең берсе булган Халыкара балаларны яклау көнен билгеләп үтелә.Балалар – тормышыбызның бар мәгънәсе һәм илһам чыганагы. Аларның мәрхәмәтле, кешелекле һәм иң мөһиме – сәламәт булып үсүенә ата-аналар, балалар бакчасы, мәктәп, гомумән, җәмәгатьчелек бурычлы. Баландыш төп мәктәбе  данын  республика  олимпиадаларында  яклаган балаларыбызның уңышлары белән без чиксез горурланабыз.Шундый бәйрәм көнендә Теләче муниципаль районы башлыгы  Хаҗипов Н.Н. һәм мәгариф бүлеге җитәкчесе  Карпова Н.В.  мәктәбебезнең  6 нчы сыйныф укучысы Заһидуллина Нурфияне һәм 7 нче сыйныф укучысы Мөбәрәкшина Чулпанны котладылар. Балаларга рәхмәт хаты һәм ФРГ кибетләр челтәреннән ике меңлек сертификат , ә эти- әниләргә шулай ук рәхмәт хаты һәм чәчәкләр бүләк ителде. Кадерле балалар, сәламәт, акыллы, белемле һәм игелекле булып үсегез! Сез - безнең киләчәгебез, якты өметебез!

В первый день лета отмечается Международный день защиты детей-один из самых красивых и ярких праздников на Земле .Дети-это весь смысл нашей жизни и источник вдохновения. Родители, детский сад, школа и общество в целом обязаны, чтобы дети росли добрыми, человечными и, самое главное, здоровыми. Мы безмерно гордимся успехами наших ребят, защищавших честь баландышской основной школы на республиканских олимпиадах.В этот праздничный день глава Тюлячинского муниципального района Хазипов Н.Н. и начальник отдела образования Карпова Н.В. поздравили ученицу 6 класса нашей школы Загидуллину Нурфию и ученицу 7 класса Мубаракшину Чулпан. Детям были вручены благодарственное письмо и двухтысячный сертификат от сети магазинов ФРГ , а родителям - также благодарственное письмо и цветы. Дорогие дети, вырастите здоровыми, умными, образованными и добрыми! Вы - наше будущее, наша светлая надежда!