Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Беренче сыйнфыфка кабул итү \ Приём в 1 класс

Опубликовано: 01.04.2021

Хөрмәтле Беренче сыйныф укучыларының әти-әниләре! Россиядә беренче сыйныф укучыларын мәктәпләргә кабул итү тәртибе үзгәрде. 2021 елдан беркетелгән территориядә яшәүче, шулай ук беренче чиратта кабул итү хокукы булган балаларны беренче сыйныфка кабул итү өчен гаризалар бирү агымдагы елның 1 апреленнән башланачак һәм 30 июнендә төгәлләнәчәк.

Беркетелгән территориядә яшәмәүче балалар өчен кабул итү 6 июльдән, буш урыннар тулганчы, әмма 5 сентябрьдән дә соңга калмыйча башлана. Гариза ТР Дәүләт хезмәтләре Порталы аша бирелә.

Уважаемые родители первоклассников! В России изменился порядок приема первоклассников в школы. С 2021 года подача заявлений на зачисление в первый класс детей, проживающих на закрепленной территории, а также имеющих право на первоочередной прием, начнется с 1 апреля текущего года и завершится 30 июня.

Для детей, не проживающих на закрепленной территории, прием начинается с 6 июля, до заполнения свободных мест, но не позднее 5 сентября.

Заявление подается через портал Госуслуг РТ.