Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Балачак бэйрэме \ Незабываемый праздник

Опубликовано: 09.03.2021

Куптэн тугел Баландыш төп мәктәбенең 1нче сыйныфында кабатланмас балачак иленең иң зур бәйрәмнәренең берсе- “Әлифба бәйрәме” утте. Әле кайчан гына тәүге мәртәбә мәктәп бусагасына атлап кергән нәни балаларның белем дөньясындагы беренче җиңүләрен бәйрәм итү ул. Укучылар матур итеп шигырьләр сөйләделәр, җырладылар, биеделәр, кызыклы биремнәр утәделәр. Яхшы укучы булырга,белем серләрен тирәнтен өйрәнергә суз биреп, алар әниләрен һәм укытучы апаларын сөендерделәр.

В эти дни в МБОУ - Баландышской ООШ прошел один из самых больших праздников первоклашек “Әлифба бәйрәме”. Это празднование первых побед в мире знаний маленьких детей, впервые переступивших порог школы. Учащиеся рассказывали стихи, пели, танцевали, выполняли интересные задания. Пообещав быть хорошими учениками и  углубить свои знания, они обрадовали родителей и учителей.