Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Первенство района по борьбе Көрәш \ Спорт остасы Сәгыйт Гыйниятуллин призына көрәш

Опубликовано: 25.02.2021

25 февраля 2021 года в спорткомплексе Батыр  спортивная школа Тюлячи " провела первенство района по борьбе среди юношей 2003 года рождения и моложе на приз мастера спорта РСФСР Сагита Гиниятуллина. Всего в соревнованиях, которые проводятся в 28-й раз, приняли участие 109 спортсменов из 11 школ .Команда Баландышской основной школы также не осталась в стороне от соревнований и добилась следующих успехов:

Ученик 5 класса Хайрутдинов Ибрагим - 1 место

Ученик 4 класса Тимербаев Карим – 3 место

Ученик 2 класса Хайрутдинов Габдерахим -4 место.

Поздравляем юных спортсменов ! Призерам были вручены грамоты, медали и денежные призы, а победителям-дополнительный Кубок.

2021 нче елның 25 февралендә «Батыр» спорткомплексында «Теләче» спорт мәктәбе 2003 нче елда туган һәм аннан да яшьрәк егетләр арасында корәш буенча РСФСРның спорт остасы Сәгыйт Гыйниятуллин призына район беренчелеген уздырды.28 нче тапкыр үткәрелүче  әлеге ярышта барлыгы  11  мәктәптән  109 спортчы катнашты.Баландыш төп мәктәбе командасы да әлеге ярыштан читтә калмады һәм түбәндәге уңышларга иреште:

5 нче сыйныф укучысы Хәйретдинов Ибраһим  1 – урын

4 нче сыйныф укучысы Тимербаев Кәрим – 3 урын

2 нче сыйныф укучысы  Хәйретдинов Гәбдерәхим – 4 урын яуладылар.

Яшь батырларны котлыйбыз! Призёрларга грамоталар, медальләр һәм акчалата бүләк, ә жиңүчеләргә өстәмә  Кубок та тапшырылды.