Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Национальная борьба \ Милли көрәш бәйгесе

Опубликовано: 06.02.2021

6 февраля  ученики Баландышской основной общеобразовательной школы участвовали на соревнованиях по национальной борьбе на приз воина- интернационалиста М. Ногманова в  Большеметескинской школе.  Из нашей школы заняли призовые места:

из детского сада Залялиев М. (2 место ),

ученик 2 класса  Сибагатов С. (3 место),

ученик 3 класса  Гайнетдинов Р. (2 место),

ученик 5 класса Хайретдинов И. (1 место),

ученик 5 класса Тимербаев Р. (3 место).

Они были награждены памятными призами, грамотами и медалями соответствующих степеней. Поздравляем их!

6 февральдә  Баландыш төп  мәктәбенең бер төркем укучылары Олы Мәтәскә урта мәктәбендә,  2007  нче елда туган һәм аннан да яшьрәкләр арасында  М. Ногманов истәлегенә  багышлап үткәрелгән   милли көрәш  бәйгесендә катнаштылар һәм  үз авырлыкларында көрәшеп, матур күрсәткечләргә ия булдылар.

Мәктәпкәчә яшьтәге балалар арасында  Җәләлиев М. (2 урын),

Мәктәп яшендәгеләр арасында 2 сыйныф укучысы  Сибагатов С. (3 урын),

3 сыйныф укучысы  Гайнетдинов Р. (2 урын),

5 сыйныф укучысы  Хайретдинов И. (1 урын),

5 сыйныф укучысы  Тимербаев Р. (3 урын).

Җиңүчеләр истәлекле бүләкләр, грамота һәм медальләр белән кайттылар.  Аларны җиңүләре белән котлыйбыз!