Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Новогодний турнир по бадминтону \ Бадминтон буенча Яңа ел турниры

Опубликовано: 05.01.2021

4 января 2021 года детским оздоровительно – образовательным (профильным) центром проведен новогодний турнир Тюлячинского муниципального района по бадминтону среди юношей и девушек от 13 до 17 лет, мужчин и женщин старше 18 лет .В соревнованиях приняли участие учащиеся Баландышской основной школы, которые были награждены медалями и грамотами.

Ученица 7 класса Мухаметшина Р. – 1 место

Ученик 9 класса Шакиров Ф. – 1 место

Ученица 4 класса Заббарова Ф.-3 место

Ученик 5 класса Тимербаев Р.-3 место

Среди мужчин старше 18 лет 1-е место занял Шарипов Марат, 2-е место-Заббаров Адель. Мы очень гордимся тем ,что эти спортсмены являются выпускниками нашей школы, а также тем, что 3 –е место занял учитель физической культуры  Баландышской основной школы Заббаров А. Ф. От всей души поздравляем победителей !!!

2021 нче елның 4 гыйнварында балалар сәламәтләндерү – белем бирү (профильле) үзәге 13яшьтән 17 яшькә кадәрге егет һәм кызлар арасында, 18 яшьтән өлкәнрәк ир-атлар һәм хатын – кызлар арасында бадминтон буенча Теләче муниципаль районының Яңа ел турниры үткәрелде.Ярышта Баландыш төп мәктәбе укучылары да катнашып медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнде.

7 нче сыйныф укучысы Мухаметшина Р. – 1 урын

9нчы сыйныф укучысы Шакиров Ф. – 1 урын

4 нче сыйныф укучысы Заббарова Ф.- 3 урын

5 нче сыйныф укучысы Тимербаев Р. – 3 урын

18 яшьтән өлкәнрәк ир-атлар арасында Шарипов Марат 1нче  урынга, Заббаров Адель 2 нче  урынга лаек булды. Бу спортчылар безнең мәктәбебезнең чыгарылыш укучылары булу ,шулай  ук 3 нче урынга Баландыш төп мәктәбенең физик тәрбия укытучысы Заббаров А.Ф. ның ия булуы  безне бик тә горурландыра.Җиңүчеләрне чын күңелдән котлыйбыз !!!