Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

«Илең турында уйла» ачык әдәби конкурсы \ Литературный конкурс “Подумай о своей стране”.

Опубликовано: 18.12.2020

Бөек  Җиңүнең 75 еллыгы  уңаеннан «Татмедиа» Республика матбугат  һәм  массакүләм коммуникацияләр  агентлыгы, «ТАТМЕДИА» акционерлык җәмгыяте филиалы – «Казан утлары» журналы  редакциясе  Бөек  Ватан сугышы темасына язылган иң яхшы повестька, хикәягә  «Илең турында уйла» дип аталган ачык әдәби  конкурс игълан  иткән иде. Мәктәбебезнең  6нчы сыйныф  укучысы  Минһаҗев Камил  конкурсата  кантнашып 1нче урынга лаек булды. Котлыйбыз!

В честь 75 – летия Великой Победы Республиканское агентство по печати и массовым коммуникациям  “Татмедиа” , филиал акционерного общества “ТАТМЕДИА”  - редакция журнала “ Казан утлары” объявили открытый литературный конкурс на лучшую повесть   ( рассказ) стихотворение  на тему Великой Отечественной войны- “Илең турында уйла” - “Подумай о своей стране”. По итогам конкурса, ученик 6 класса нашей школы - Мингазов Камиль занял 1-е место Поздравляем!