Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

872 незабываемых дней/ Утлы еллар хатирәсе

Опубликовано: 27.01.2020

27 января – особая дата в истории нашей страны. 76 лет назад 27 января 1944 года была полностью снята блокада Ленинграда. Эти тяжелые дни длились 872 дня. Каждый из этих дней оставлял тяжелый след в жизни каждого блокадника.

27 января 2020 года в МБОУ – Баландышской ООШ прошли классные часы, посвященные 76 летию снятия блокады Ленинграда.

27 гыйнварда Ленинград камалышын өзүгә 76 ел тулды. Ил тарихына җуелмас хәрефләр белән язылган бу 872 көн һәм төн барлык заманнарда да һәр буын өчен чиксез батырлык, чыдамлылык һәм корычтай ныклы рух билгесе дә ул. Шушы уңайдан Баландыш төп мәктәбендә  укучылар белән Бөек Ватан сугышының бер ноктасы – Ленинград блокадасы турында класс сәгате үткәрелде.