Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Искечә яңа елны каршылау./Встреча Старого Нового года

Опубликовано: 11.01.2020

Бүген Баландыш авылында искечә Яңа елны  каршылау бәйрәме үтте. Бәйрәм чарасына авыл халкы гына түгел, районыбыз авылларыннан да бик күп кунаклар килгән иде. Теләче муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Хаҗипов Нәҗип Нәкыйп  улы барлык халыкны Яна еллар белән котлап, эшләрендә, тормышларында бары изге теләкләр теләде.   Матур җырлар , дәртле биюләр , кызыклы уеннар белән үрелеп барган чарада актив катнашучылар бүләкләрсез калмады. Балалар тауда шуды.Хоккей мәйданчыгы да гөрләп торды.  Теләгән кеше кайнар чәй, тәмле коймактан авыз итте. Барлык халыкның күңеле шат иде, йөзләре елмаюдан балкыды.

Сегодня в селе Баландыш прошел праздник встречи Старого Нового года. На праздничную церемонию приехало много гостей не только из села, но и из деревень района. Руководитель исполнительного комитета Тюлячинского муниципального района Хазипов Назип Накипович поздравил всех с наступающим Новым годом, пожелал всем добра и мира. Мероприятие сопровождалось красочными песнями , задорными танцами, интересными играми. Дети катались на горке, на хоккейной площадке. Желающие отведали горячий чай, вкусные блины. Душа всех людей была рада, лица сияли от улыбки.